Експерт: Особливий статус Донбасу – це амністія для всіх, хто вбивав наших солдатів на Сході

імплементувати особливий статус Донбасу в Конституцію України не можна Об этом сообщает il06242.in.ua со ссылкой на СМИ.

Знову це драстичне коли в одному реченні зміни до Конституції та особливий статус для Донбасу. Це як граблі, які вперто не хочемо обходити, а таки прагнемо на них наступити. Про це для «Нового часу» пише Любомир Зубач.

Тільки ґулею тут не відбудешся. Якщо говорити образно — через ці «особливі» граблі можна позбутися голови з пліч. Тобто, «торгуючи» статусом частини території, ми ризикуємо втратити суверенітет всієї країни.

Час від часу політики, а найгірше – найвищі посадовці держави – починають цю саму пісню. Мовляв, надати Донбасу цей статус на постійній основі, закріпити в Конституції – і буде спокій. Як один з аргументів – так ми виконаємо Мінські домовленості зі свого боку і Росія вже не матиме що нам закидати.

І мене насторожує навіть те, коли політики починають активно стверджувати, що жодної «необхідності змінювати Конституцію України немає». Сьогодні цієї необхідності немає, а завтра що – може з’явитися? Це як якийсь натяк чи зондування ґрунту.

Був, є і буду переконаний: імплементувати особливий статус Донбасу в Конституцію України не можна. Це пряма загроза нашому суверенітету, це амністія для всіх, хто вбивав наших солдатів на Сході.

А ще:

– особливий статус Донбасу – це окрема народна міліція на окупованих територіях двох областей, яку призначають окупаційні органи місцевого самоврядування;

– особливий статус Донбасу – це особливий статус для російської мови на цих територіях;

– особливий статус Донбасу – це право цих окупованих територій самостійно укладати міжнародні угоди з Росією.

Як на мене, це абсолютно неприйнятно. Такою ціною мир ми собі не здобудемо. Швидше навпаки – підкинемо дров у багаття і матимемо всі шанси спопелити себе й усе навкруг. Бо особливий статус Донбасу – це шлях повернути територію ціною суверенітету всієї держави.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Любомир ЗУБАЧДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1565333997-chim-zagrozhue-osobliviy-status-donbasu.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя