Прем’єр-міністр Литви йде у відставку після поразки на виборах


Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс, який обійняв третє місце на президентських виборах і не вийшов до другого туру, сказав, що залишить посаду глави уряду і продовжить роботу як член парламенту

Про це повідомляє Delfi. Об этом сообщает mignews.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Уряд завершить свою роботу 12 липня", — сказав він.

Рішення почекати, поки на посаду вступить новий глава Литовської держави, Скверняліс мотивував прагненням не привносити плутанину і надати час для підготовки до формування нового уряду.

"60% жителів Литви висловилися за реалізацію правої або право-центристської політики. Цього немає в уряді, програма якого зорієнтована абсолютно в протилежному напрямку — лівоцентристському, тому мені б здавалося це немудрим", — сказав про своє рішення прем’єр.

Водночас Рамунас Карбаускіс, глава Литовського союзу селян і "зелених" — партії, висувала Скверняліса у президенти — заявив про можливість дострокових виборів у країні. Варто відзначити, що Карбаускіс – бізнесмен, який має тісні зв’язки з РФ.

Про ймовірність дострокових виборів заявив і один з лідерів перегонів, Гітанас Науседа.

"Можлива та ж правляча коаліція з іншим прем’єром, можливо уряд меншості, технократичний уряд (...) Ну і найменша ймовірність, яку, однак не слід виключати — дострокові вибори до сейму", — додав Науседа.

Партія має 51 крісло в 141-місному парламенті і заявила, що перейде в опозицію, якщо не виграє вибори в Європарламент 26 травня.

Нагадаємо, до другого туру президентських виборів в Литві пройшли екс-міністр фінансів, кандидатка від консерваторів Інгрида Шимоніте (31,13% голосів) та незалежний кандидат, економіст Гітанас Науседа (30,95%).

Другий тур президентських виборів відбудеться 26 травня одночасно з виборами до Європарламенту.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/13/premyer_ministr_lytvy_ogolosyv_pro_vidstavku”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя